Chrześcijan przybywa, kościołów brak

Choć w indonezyjskiej prowincji Aceh stale przybywa chrześcijan, mają oni coraz większe problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę nowych miejsc kultu.

W prowincji tej obowiązuje po części islamskie prawo szariatu, a jej gubernator otwarcie deklaruje, że islamizacja społeczeństwa jest głównym celem jego rządów.

W Indonezji, aby otworzyć nowe miejsce kultu, trzeba zebrać podpisy 90 członków własnej wspólnoty oraz 60 okolicznych mieszkańców innego wyznania. W prowincji Aceh wymagania są wyższe, w praktyce nieosiągalne dla wspólnot chrześcijańskich: zgoda 150 wiernych i 120 niechrześcijan, w praktyce muzułmanów. Prawo to skutecznie blokuje budowę nowych kościołów. Co więcej, w ciągu ostatnich dwóch lat władze zamknęły kilkanaście chrześcijańskich miejsc kultu. W konsekwencji pozostały już tylko trzy: jedno katolickie i dwa protestanckie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.