Franciszek podjął króla herbatą

Serdeczny i nieformalny charakter miało popołudniowe spotkanie Franciszka z królem Jordanii. Papież podjął Abduallaha II herbatą.

W rozmowach uczestniczył również książe Ghazi bin Muhammad, członek rodziny królewskiej. Trwały one ponad 40 minut. Jak poinformował watykański rzecznik bezpośrednim kontekstem spotkania jest papieska pielgrzymka do Ziemi Świętej, w tym do Jordanii. Król Abdullah poinformował Franciszka o przygotowaniach jego narodu na papieską wizytę. Zadeklarował też gotowość do współpracy na rzecz pokoju i dialogu międzyreligijnego.

Było to już drugie spotkanie króla Jordanii z Franciszkiem. Jordański władca odwiedził Watykan podczas swej europejskiej podróży, której głównym celem jest Moskwa. Zamierza on tam rozmawiać na temat kryzysu syryjskiego, który mocno wpływa na sytuację w jego kraju. Chodzi zwłaszcza o setki tysięcy uchodźców wojennych, którzy stanowią poważny problem dla niewielkiej Jordanii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.