Papież: chronić wolność religijną w Europie

Papież gorąco pragnie, „aby w Europie wolność religijna była chroniona we wszystkich swoich aspektach i aby chrześcijanie mogli zawsze łagodnie, z szacunkiem i z prawym sumieniem zdawać sprawę z nadziei, jaką żywią”.

Słowa te czytamy w przesłaniu, które kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin skierował w imieniu Ojca Świętego do uczestników 4. Europejskiego Forum Prawosławno-Katolickiego, trwającego od 2 do 6 czerwca w Mińsku. Obradują oni w stolicy Białorusi na temat: „Religia i wielokulturowość, wyzwania dla Kościołów chrześcijańskich w Europie”. Spotkanie zorganizowała Rada Konferencji Biskupów Europy (CCEE) wspólnie z Patriarchatem Ekumenicznym Konstantynopola, w porozumieniu z Kościołami prawosławnymi obecnymi w Europie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.