Droga Krzyżowa w Jerozolimie odwołana

Ze względu na napiętą sytuację bezpieczeństwa franciszkanie nie odprawią jej ulicami starego miasta.

Ze względu na napiętą sytuację bezpieczeństwa Zakon Franciszkanów odwołał w piątek po południu tradycyjną Drogę Krzyżową ulicami Jerozolimy.

W związku z odkryciem ciał trzech zamordowanych izraelskich chłopców i zabójstwem w tajemniczych okolicznościach młodego Palestyńczyka, może dojść w najbliższych dniach do gwałtownych zamieszek.

W pierwszy piątek ramadanu, izraelskie siły bezpieczeństwa zostały wprowadzone w stan najwyższej gotowości. Także z powodu piątkowego pogrzebu zabitego Palestyńczyka są obawy zamieszek.

Przedstawiciele biura niemieckiego w Ramallah również apelują, by zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza we wschodniej Jerozolimie i na starym mieście w Jerozolimie można liczyć się ze starciami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.