Międzyreligijne porozumienie na rzecz dobra kraju

Inicjatywa ma być odpowiedzią na kryzys wartości w życiu publicznym Peru.

„Porozumienie dla Peru” zawarli przedstawiciele różnych wyznań i religii tego kraju. Oprócz Kościoła katolickiego podpisali je reprezentanci ewangelików, adwentystów, anglikanów, prawosławnych, chrześcijan ewangelikalnych oraz mormonów, muzułmanów, buddystów i bahaistów. Podpisane w Limie porozumienie zakłada połączenie wysiłków wspólnot religijnych na rzecz dobra wspólnego kraju, a przystąpiły doń także niektóre partie polityczne.

Inicjatywa ma być odpowiedzią na kryzys wartości w życiu publicznym Peru. Sygnatariusze dokumentu zobowiązują się działać na rzecz jedności narodowej, solidarności społecznej, praworządności i swobód obywatelskich, w tym wolności religijnej. Ważnym punktem jest też ochrona życia ludzkiego, małżeństwa i rodziny. Ze strony katolickiej „Porozumienie dla Peru” podpisał kard. Juan Luis Cipriani. Arcybiskup stołecznej Limy podkreślił wagę tego historycznego wydarzenia, ukazującego zgodę większości środowisk co do nie podlegających dyskusji wartości. Zachęcił także polityków do przełożenia deklarowanych intencji na konkrety, czego wyrazem powinno być, jego zdaniem, wycofanie wprowadzonego niedawno przepisu dopuszczającego tzw. aborcję terapeutyczną.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.