Ukamienowany przez dżihadystów

Bojownicy Państwa Islamskiego ukamienowali mężczyznę w Mosulu na północy Iraku; wcześniej jeden z dżihadystycznych sądów skazał mężczyznę na śmierć za cudzołóstwo - poinformowali świadkowie agencji Reutera.

Ukamienowanie, do którego doszło w czwartek, było pierwszym przypadkiem zastosowania takiej kary przez Państwo Islamskie w Iraku. Do podobnych zdarzeń dochodziło natomiast wcześniej w Syrii, gdzie dżihadyści także są aktywni.

Amerykański minister obrony Chuck Hagel ocenił w czwartek, że ekstremiści z Państwa Islamskiego, kontrolujący znaczą część Iraku i Syrii, stanowią nieuchronne zagrożenie, które wykracza poza te, znane dotąd Amerykanom. Dodał, że USA muszą być gotowe na wszystko.

8 sierpnia Amerykanie rozpoczęli naloty na pozycje wojskowe dżihadystów w Iraku. Hagel zapowiedział, że USA będą kontynuować uderzenia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK, WOJNA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.