Trwają ostatnie przygotowania do międzyreligijnego meczu na rzecz pokoju, który z udziałem 50 międzynarodowych gwiazd futbolu 1 września zostanie rozegrany na rzymskim Stadionie Olimpijskim.
W związku z meczem Papieska Rada ds. Kultury organizuje trzydniową międzynarodową konferencję zatytułowaną: „Sport jest dla człowieka. Od «kultury wyników» do «kultury spotkania»”. Wśród prelegentów znajdzie się m.in. pomysłodawca meczu Javier Zanetti.
„Miałem okazję prywatnie spotkać się z Papieżem Franciszkiem wraz z moją rodziną. Rozmawialiśmy na wiele tematów i wówczas zrodził się ten pomysł, by zorganizować mecz będący mocnym przesłaniem pokoju – mówi Zanetti. - Jestem głęboko przekonany, że w tym meczu, to właśnie będzie się najbardziej liczyć: nie gwiazdy futbolu, ale fakt, że gramy wspólnie w intencji pokoju na świecie. Ważne jest to, że będzie to pierwszy mecz międzyreligijny! Zawiera to przesłanie braterstwa tak drogie Papieżowi. Dla mnie osobiście wiara jest czymś bardzo ważnym, tak jest odkąd pamiętam. Staramy się o nią dbać i ją rozwijać także w rodzinie”.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…