"To jest naprawdę działanie diabła"

Przyrównując tzw. Państwo Islamskie do diabła, kard. Fernando Filoni wskazał na pilną konieczność ochrony ludności cywilnej w Iraku.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, a zarazem specjalny papieski wysłannik do Iraku, udzielił obszernego wywiadu sieci telewizyjnej CNN. „Nikt nie może używać imienia Boga ani czynić w Jego imię takich rzeczy. To jest naprawdę działanie diabła” – powiedział hierarcha, odnosząc się do działań islamistów na Bliskim Wschodzie.

Szef watykańskiej dykasterii podkreślił konieczność ochrony tamtejszej ludności cywilnej i powstrzymania działań dżihadystów. „Nie mówię tutaj o wojnie. Chcę powiedzieć, że trzeba bronić ludzi, którzy są w potrzebie. I o to także prosi tamtejsza ludność” – przypomniał kard. Filoni. Wcześniej mówił o tym również sam papież, który mocno podkreślał, że nie chodzi wprost o prowadzenie wojny, ale o powstrzymanie agresora.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów wyjaśnił, że ojciec święty wzywa bardzo często do działań na rzecz utrzymania pokoju. Dlatego też nie mówimy o wojnie, lecz o czymś zupełnie innym „Grupy terrorystów, którzy są dobrze wyposażeni, mają pieniądze i ludzi, a w głowach ideologię, atakują tych, którzy nie mają broni, by się zabezpieczyć, nie mają wyposażenia. To są prości i biedni rolnicy, rodziny, żyjący w wioskach, które są całym ich życiem, to ludzie pokoju” – stwierdził hierarcha. Zaznaczył, że pierwszym obowiązkiem wynikającym z praw człowieka, jest tych ludzi bronić i im pomóc.

Purpurat zauważył także słabość lokalnych władz, które nie są w stanie same rozwiązać zaistniałej sytuacji. „Oczywiście wiemy, że obowiązek obrony tych ludzi należy do irackiego rządu. Ale jeśli nie może on tego zrobić, jeśli nie potrafi ich sam ochronić, ktoś inny musi ten obowiązek przejąć, przynajmniej do czasu, gdy lokalny rząd nie będzie ponownie mógł go wypełnić” – podkreślił kard. Filoni

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • otwarty
  16.09.2014 20:08
  Jakże to tak? To islam nie jest religią pokoju? Już od lat na organizowanych przez KK Tygodniach Islamu dowiadujemy się, jakimi to miłośnikami pokoju są muzułmanie. A że w Koranie w wielu miejscach jest mowa o zabijaniu niewiernych? Nie zwracajmy na to uwagi. Im będziemy bardziej mili dla islamistów, tym bardziej będą oni pokojowi. Dlatego proponuję: obchodźmy Rok Islamu w Kościele Katolickim. Pokojowi muzułmanie odwdzięczą się nam za to. Czym? Na przykład nasze córki zgwałcą na uboczu, żebyśmy nie musieli na to patrzeć. A nam poderżną gardła szybko i mniej boleśnie.

 • katolik
  16.09.2014 20:11
  "Cała ziemia w podziwie spoglądała na bestię" (Apok. 13, 3)
 • Anna
  16.09.2014 20:35
  KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO DLA ZŁAMANIA SIŁY ZŁEGO

  Pan Jezus powiedział siostrze Faustynie o koronce: „Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją” (Dz. 1731).

  Podejmijmy wspólną modlitwę koronką - a Pan Jezus niech dotrzyma złożonej obietnicy!
 • west
  17.09.2014 07:45
  Warto posłuchać :
  https://www.youtube.com/watch?v=m6k9vhQSSV4
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.