Kair: imam o dżihadystach

Wielki imam uniwersytetu Al Azhar zdecydowanie potępił działania Państwa Islamskiego.

Podkreślił, że każdy, kto usprawiedliwia przemoc i działania terrorystyczne wersetami z Koran, reprezentuje „zwyrodnienie religii islamskiej”. W obecnym kontekście krwawej ofensywy dżihadystów na Bliskim Wschodzie jednoznaczne słowa Ahmeda al-Tayyeba są bardzo ważne, ponieważ stanowi on najwyższy autorytet dla muzułmanów sunnitów na świecie.

Słowa potępienia wybrzmiały podczas międzynarodowego kongresu, który odbywa się na uniwersytecie Al Azhar w Kairze. Poświęcony jest on relacjom zachodzącym między światem islamu a przebierającym się za niego ekstremizmem. Imam podkreślił, że dżihadyści dopuszczają się barbarzyńskich zbrodni, przykrywając je „niemającymi pokrycia w islamie pretekstami religijnymi”, a używając wziętej z islamu terminologii (np. Państwo Islamskie) starają się zaszczepić zafałszowany obraz tej religii.

W kairskim spotkaniu uczestniczy 700 naukowców i przedstawicieli instytucji politycznych, społecznych i religijnych ze 120 krajów. Obok muzułmanów obecni są także chrześcijanie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama