Rada Ulemów wydała fatwę ws. dżihadystów

Najwyżsi rangą teologowie muzułmańscy w Arabii Saudyjskiej wydali fatwę (opinię prawną) aprobującą walkę z Państwem Islamskim - poinformowała w środę saudyjska agencja Spa.

Rada Wielkich Ulemów podkreśliła, uzasadniając swe stanowisko, że terroryzm jest "odrażającą zbrodnią", przeciwieństwem tego, co uosabia islam. W fatwie zaaprobowano plan saudyjskiego rządu, który jest gotów poprzeć Stany Zjednoczone w walce z Państwem Islamskim.

Rada Wielkich Ulemów jest najwyższą instancją religijną w Arabii Saudyjskiej. Jest mianowana przez króla i doradza mu w sprawach religijnych.

W zeszłym tygodniu podczas wizyty sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego w Arabii Saudyjskiej państwa arabskie oraz Turcja poparły powołanie koalicji przeciw dżihadystom z Państwa Islamskiego, którzy ogłosili kalifat na opanowanych przez siebie obszarach Iraku i Syrii.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • MRP
  18.09.2014 00:13
  Nareszcie jakiś autorytatywny głos islamu. Oby było więcej takich oświadczeń a wielu muzułmanów zastanowi się zanim zaangażuje w walkę.
 • Jake
  20.09.2014 09:23
  @żaba na rowerze
  Arabia Saudyjska jest swoistym Watykanem świata Islamu. Jeśli oni nałożyli fatwę na ISIS, to długo nie pociągną. Żaden arabski kraj nie będzie ryzykował narażeniem się Arabii Saudyjskiej popierając bandę fanatyków, którzy działają niezgodnie z Koranem.
 • Sympatyk.
  22.09.2014 00:02
  Interesy. Koran ze swoim destrukcyjnym obliczem nie obroni się przed żadnym samodzielnie myślącym człowiekiem, któremu chciało się tam zajrzeć. "Dobra i miła twarz islamu" jest po to żeby przekonać "niewierne psy" do islamu. Na youtube widziałem wiele takich wypowiedzi z ust nawróconych i obecnych muzułmanów. Jednej wyjątkowo klarownej nie mogę znaleźć bo nie mam pomysłu jakie hasło wkleić w wyszukiwarkę...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.