Diaboliczne Państwo Islamskie

Jako "diaboliczny i potencjalnie ludobójczy ruch" określił Państwo Islamskie, nowy komisarz ds. praw człowieka przy ONZ, Zajd Raad Zajd al-Husajn.

"Państwo Islamskie morduje, torturuje, gwałci,(...) żadna grupa etniczna lub religijna nie może się czuć pod rządami Państwa Islamskiego bezpieczna" - dodał Zajd Raad Zajd al-Husajn.

Misja ONZ w Syrii gromadzi obecnie dokładne informacje dotyczące liczby śmiertelnych ofiar konfliktu zbrojnego na północy kraju.

Komisarz wystąpił w czwartek w Genewie z postulatem, aby Rada Bezpieczeństwa ONZ przekazała sprawy zbrodni popełnionych w Iraku i Syrii Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu.

Mówiąc o sytuacji w Syrii, dodał, że oprócz działań dżihadystów już znacznie ponad 200 000 osób zginęło już  w toczącej się od marca 2011 roku wojnie domowej.

"Nie znamy jeszcze pełnego, tragicznego bilansu tej wojny, ale mogę stwierdzić, że wynosi on znacznie ponad 200 000 zabitych, licząc od pierwszego demonstranta zamordowanego przez syryjskie siły rządowe w marcu 2011 roku" - powiedział wysoki komisarz ONZ.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.