Program papieskiej wizyty w Turcji

W Watykanie podano do wiadomości program papieskiej wizyty w Turcji. Odbędzie się ona w dniach od 28 do 30 listopada br. na zaproszenie Patriarchy Ekumenicznego Bartłomieja I. Okazją są uroczystości ku czci św. Andrzeja Apostoła, patrona prawosławnego patriarchatu Konstantynopola.

Pierwszy dzień wizyty będzie w całości poświęcony oficjalnym spotkaniom z tureckimi władzami w stołecznej Ankarze. Dopiero następnego dnia Franciszek dotrze śmigłowcem do Stambułu. Tam przewidziano najpierw zwiedzanie najbardziej znanych zabytków tego miasta: muzeum Hagia Sophia i tzw. Błękitnego Meczetu, a następnie Mszę w miejscowej katedrze katolickiej i modlitwę ekumeniczną w patriarchalnej bazylice św. Jerzego. Program tego dnia zakończy prywatne spotkanie z patriarchą Bartłomiejem.

30 listopada Papież weźmie udział w prawosławnej liturgii w bazylice św. Jerzego, po której przewidziano ekumeniczne błogosławieństwo oraz podpisanie wspólnej deklaracji. Po obiedzie z patriarchą Bartłomiejem i pożegnaniu na stambulskim lotnisku Ojciec Święty powróci jeszcze tego samego dnia do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.