Program papieskiej wizyty w Turcji

W Watykanie podano do wiadomości program papieskiej wizyty w Turcji. Odbędzie się ona w dniach od 28 do 30 listopada br. na zaproszenie Patriarchy Ekumenicznego Bartłomieja I. Okazją są uroczystości ku czci św. Andrzeja Apostoła, patrona prawosławnego patriarchatu Konstantynopola.

Pierwszy dzień wizyty będzie w całości poświęcony oficjalnym spotkaniom z tureckimi władzami w stołecznej Ankarze. Dopiero następnego dnia Franciszek dotrze śmigłowcem do Stambułu. Tam przewidziano najpierw zwiedzanie najbardziej znanych zabytków tego miasta: muzeum Hagia Sophia i tzw. Błękitnego Meczetu, a następnie Mszę w miejscowej katedrze katolickiej i modlitwę ekumeniczną w patriarchalnej bazylice św. Jerzego. Program tego dnia zakończy prywatne spotkanie z patriarchą Bartłomiejem.

30 listopada Papież weźmie udział w prawosławnej liturgii w bazylice św. Jerzego, po której przewidziano ekumeniczne błogosławieństwo oraz podpisanie wspólnej deklaracji. Po obiedzie z patriarchą Bartłomiejem i pożegnaniu na stambulskim lotnisku Ojciec Święty powróci jeszcze tego samego dnia do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg