Muzułmański teolog nowym ambasadorem Turcji

Niecałe dwa tygodnie przed swą podróżą do Turcji Papież przyjął na audiencji nowego ambasadora tego kraju przy Stolicy Apostolskiej. Listy uwierzytelniające złożył 55-letni Mehmet Paçaci.

Jest on żonaty i ma troje dzieci. Po studiach teologii muzułmańskiej na uniwersytecie w Ankarze był przez 16 lat jej profesorem na tej uczelni. Został następnie radcą do spraw religijnych i społecznych (2008-2011) w ambasadzie w USA. Po powrocie do Turcji był przez ostatnie trzy lata dyrektorem departamentu relacji zagranicznych w prezydenckim urzędzie ds. wyznań.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.