Abp Sako apeluje do muzułmanów

Patriarcha chaldejski wzywa wszystkich Arabów, niezależnie do wyznawanej religii, by zjednoczyli się w koalicję i położyli kres ekstremistycznemu terroryzmowi.

Apel do muzułmanów na całym świecie skierował abp Louis Raphael Sako. Patriarcha chaldejski, a zarazem przewodniczący zgromadzenia katolickich biskupów Iraku, przypomniał wstrząsające zbrodnie tzw. Państwa Islamskiego. Okazją do wystosowania listu była konferencja, zorganizowana w dniach od 17 do 19 listopada w Wiedniu przez Międzynarodowy Ośrodek ds. Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego króla Abdullaha bin Abdulaziza (KAICIID). Temat spotkania brzmiał: „Zjednoczeni przeciw przemocy stosowanej w imię religii, popierając religijną i kulturową różnorodność w Iraku i Syrii”. Ze strony katolickiej obok przedstawicieli Stolicy Apostolskiej, która jest wraz z Arabią Saudyjską, Austrią i Hiszpanią współżałożycielem wiedeńskiego ośrodka, udział wzięli hierarchowie z kilku krajów Bliskiego Wschodu.

Patriarcha Sako pisze o dramatycznym losie, zgotowanym przez dżihadystów chrześcijanom oraz innym mniejszościom religijnym i etnicznym. Podkreśla, że te barbarzyńskie akty pozostaną na zawsze plamą w historii ludzkości. Są podobne do dokonywanych w XX wieku przez nazistów i przedstawicieli innych ideologii totalitarnych, jednak w odróżnieniu od nich popełniono je w imię islamu.

Zwierzchnik katolików obrządku chaldejskiego jest zaszokowany tymi, którzy niedowierzają w poważne zagrożenie, jakim jest Państwo Islamskie, albo je minimalizują. Szokuje go też niewystarczająca odpowiedź oficjalnej wspólnoty islamskiej, która ogranicza się tylko, jak pisze, do nieśmiałych i bezradnych oświadczeń, a nie dba o uświadomienie opinii publicznej niebezpieczeństwa, jakim są działania ISIS podejmowane w imię religii. Zagrażają one nie tylko chrześcijanom, ale też samym muzułmanom. Abp Sako wzywa wszystkich Arabów, niezależnie do wyznawanej religii, by zjednoczyli się w koalicję i położyli kres ekstremistycznemu terroryzmowi.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.