"Proszę, nie zostawiajcie mnie!"

Obrońca Asii Bibi złożył wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci.

Po tym jak trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany wcześniej wyrok, obrońca Asii Bibi, Saiful Malook powiedział agencji AFP, że złożył w imieniu swojej klientki wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci. To ostateczna instancja pakistańskiego wymiaru sprawiedliwości i tym samym ostatnia deska ratunku dla skazanej za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, Asii Bibi.

Obrońca pakistańskiej chrześcijanki zaapelował, aby sąd wziął jeszcze raz pod uwagę braki w materiale dowodowym, który mógł zostać zmanipulowany. Obrońca ma też zastrzeżenia wobec dużej rozpiętości czasu między incydentem a śledztwem prowadzonym przez policję. Malook zaznaczył, że oskarżenia zostały wniesione przez wrogów Asii Bibi i nie mają pokrycia w faktach.  

Mąż Asii Bibi, Ashiq Masih, zwrócił się z prośbą do prezydenta Pakistanu Mamnoona Hussaina o ułaskawienie chrześcijanki i pozwolenie jej na wyjazd do Francji. Mer Paryża, Anne Hidalgo, zapowiedziała, że zarówno Asia Bibi jak i jej mąż będą tam mile widziani.

Skazana za rzekone bluźnierstwo chrześcijanka napisała list w którym podziękowała mer Paryża za ten gest: „Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom, tym w Paryżu i w innym krajach. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, proszę, nie zostawiajcie mnie! Nie popełniłam bluźnierstwa.”

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • zaba na rowerze
  26.11.2014 18:08
  Papież Franciszek chętnie Ją kanonizuje, chociaż teraz nie ma zamiaru palcem kiwnąć.
 • Adam2
  26.11.2014 18:38
  Proszę Pana Prezydenta , Panią Premier, Państwa Eurodeputowanych, a także Episkopat Polski, o podobne ludzkie wystąpienie jakie miał mer Paryża.

  Niestety prośby nas ,zwykłych ludzi,są nieskuteczne.

  Bóg zapłać.
 • sorcier
  26.11.2014 19:17
  sorcier
  Boże dopomóż!
 • bob
  26.11.2014 22:13
  Adam2, prosisz tylko w tym komentarzu, czy napisałeś do wymienionych przez Ciebie osób list w tej sprawie, bądź próbowałeś się z nimi kontaktować w inny sposób?

  Komentarz nie ma być złośliwy; po prostu pytam. A jeśli kontaktowałeś się z prezydentem, premierem bądź eurodeputowanymi, to świetnie - bardzo mnie to cieszy!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.