Państwo Islamskie szkoli zabójców w Libii

Bojówki Państwa Islamskiego założyły swoje bazy szkoleniowe we wschodniej części Libii, poinformował szef stacjonujących tam oddziałów amerykańskich, gen David Rodriguez.

W jego ocenie może w nich się szkolić "setki bojowników". Obozy choć są w fazie początkowej, są pod "uważną obserwacją" oddziałów USA - poinformował wojskowy.

Libia jest naznaczona wewnętrznym niepokojem i walkami, od czasu obalenia Muammara Kaddafiego w 2011 r. Kilka islamistycznych grup walczących o władzę na wschodzie kraju, deklaruje swoje powiązana z Państwem Islamskim.

W rękach islamistów znalazło się m.in. drugie co do wielkości miasto Libii, Bengazi. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.