15 tys. Niemców protestowało przeciw islamizacji

15 tys. osób uczestniczyło w poniedziałek w Dreźnie w cotygodniowej demonstracji przeciwko groźbie islamizacji Zachodu przez uchodźców z krajów arabskich. Kanclerz Angela Merkel ostro skrytykowała organizatorów "nagonki" na obcokrajowców.

Uczestnicy marszu domagali się zaostrzenia przepisów o przyznawaniu azylu oraz surowego karania, aż do deportacji z kraju, uchodźców wchodzących w kolizję z prawem.

Maszerujący skandowali "My jesteśmy narodem" - hasło używane przez demonstrantów na jesieni 1989 roku podczas wieców przeciwko komunistycznym władzom NRD. Ich zdaniem żadna partia polityczna w parlamencie nie reprezentuje obecnie ich interesów.

Poniedziałkowe demonstracje organizuje sojusz Pegida - Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji. Obecna demonstracja, dziewiąta z kolei, była największą z dotychczasowych. Tydzień temu na ulice wyszło 10 tys. osób. Tym razem wsparli ją politycy eurosceptycznego ugrupowania Alternatywa dla Niemiec (AfD).

W kontrdemonstracji "Drezno dla wszystkich" zorganizowanej w tym samym czasie wzięło udział 5,6 tys. przeciwników Pegidy.

Merkel ostro skrytykowała działalność Pegidy. "W Niemczech panuje co prawda wolność demonstrowania, lecz nie ma miejsca na nagonkę i oszczerstwa wobec ludzi, którzy przybyli do nas z innych krajów" - powiedziała szefowa rządu. Ostrzegła uczestników wiecu, by nie dali się wykorzystać przez organizatorów do niecnych celów. Minister sprawiedliwości Heiko Maas poszedł jeszcze dalej w krytyce Pegidy, mówiąc, że jest hańbą dla Niemiec.

Politolodzy podkreślają, że hasło walki z islamizacją jest jedynie pretekstem do wyrażenia sprzeciwu przez obywateli Niemiec rozczarowanych do całego systemu politycznego RFN. W całej Saksonii mieszka 4 tys. wyznawców islamu.

Protesty przeciwko napływowi uchodźców z krajów islamskich organizowane są także w innych miastach Niemiec, a ich liczba stale rośnie. Jednym z powodów jest znaczny wzrost liczby uciekinierów z Syrii i Iraku starających się o azyl polityczny w Niemczech. W tym roku liczba uchodźców ma przekroczyć 200 tys. Byłby to najwyższy poziom od połowy lat 90. Władze lokalne nie radzą sobie z opieką nad przybyszami. W Berlinie i innych miastach powstają prowizoryczne kwatery w namiotach lub w kontenerach. Mieszkańcy skarżą się, że decyzje o lokalizacji ośrodków podejmowane są bez konsultacji z nimi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Amerykanin
  16.12.2014 18:41
  To tylko potwierdza, że Europejczycy są nietolerancyjni wobec innych ras, religii i cywilizacji.
 • esther
  17.12.2014 18:19
  przedstawię sprawę w innym świetle niż większość piszących. Niemcy z natury są mało tolerancyjni i oczekują by obcokrajowcy się asymilowali przyjmując obyczajowość i zwyczaje niemieckie. Głównie chodzi o obyczajowość. Niemcom nie podoba się to że u muzułmanów kobieta nie pracuje, rodzi dużo dzieci, które nie piją alkoholu i nie uprawiają seksu przed ślubem oraz nie stosują antykoncepcji. Pracowałam w niemieckiej szkole, w której nauczyciele 'wspierali' muzułmańskie dziewczyny w tym by były bardziej niemieckie i wyzwolone. podam jeden przypadek. Dziewczyna Turczynka i muzułmanka poznała chłopaka Niemca, przy czym jej rodzina była przeciwna związkowi. Nauczyciele pomagali dziewczynie wspierając ją duchowo i nie tylko. ukrywali przed rodzicami dziewczyny co się dzieje, namawiali ją na antykoncepcję oraz związek z chłopakiem, aranżowali sytuacje, kiedy to mogła się w drodze do szkoły przebrać ściągając chustę i zakładając seksowne wyzwolone stroje. i wtedy była cool i akceptowana przez nauczycieli i kolegów z klasy jako zasymilowana i wyzwolona. i Głównie o to chodzi. o obyczaje.
 • MacBlacker
  17.12.2014 20:23
  Merker bredzi euronowomową - protest był przecie ISLAMIZACJI czyli zalewie naszej kultury, przez obca!
 • Anonim
  12.04.2015 08:27
  Witam! Oferuję pracę dla nauczyciela niemieckiego w Wrocławiu http://preply.com/pl/wroclaw/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-niemieckiego
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.