Nigeria: parafie w Maiduguri przyjęły już 5 tys. uchodźców

Pogarsza się dramatyczna sytuacja uchodźców w Maiduguri, stolicy nigeryjskiego stanu Borno.

Schronili się oni w tym mieście uciekając z terenów znajdujących się pod kontrolą ugrupowań Boko Haram. Istnieje jednak obawa, że pośród nich ukrywają się terroryści gotowi do przeprowadzenia zamachów w centrum miasta. Taką informację przekazał ks. Gideon Obasogie, dyrektor centrum informacyjnego diecezji Maiduguri.

„Sytuacja osób przesiedlonych nie uległa poprawie” – podkreślił duchowny. Poinformował, że z zajętej przez Boko Haram części stanu Adamawa wciąż docierają nowi przesiedleńcy, a wszystkie obozy są już i tak przeludnione. „Napływ uchodźców zwiększa ryzyko, że znajdują się wśród nich także członkowie Boko Haram, by w ten sposób dostać się do Maiduguri” – dodaje ks. Obasogie.

Tamtejszy biskup Oliver Dashe Doeme podjął szereg działań, by w trzech parafiach miasta schronić ponad 5 tys. uchodźców. Wielu z nich otarło się już o śmierć, część zginęła w trakcie ucieczki. Hierarcha wezwał jednak wszystkich, by mimo doznanych upokorzeń, utraty własności i innych problemów nie tracili wiary. Wśród przebywających w kościołach uciekinierów rozdaje się produkty żywnościowe, koce i moskitiery.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.