Diaboliczne IS używa dzieci do zabijania

Nagranie wideo zamieszczone we wtorek w internecie przez Państwo Islamskie (IS) przedstawia przesłuchanie i egzekucję dwóch mężczyzn określonych jako "rosyjscy agenci"; strzela do nich mniej więcej 10-letni chłopiec - podaje AFP.

Nagranie wideo, zatytułowane po angielsku "Odkrycie wewnętrznego wroga", przedstawia przesłuchanie dwóch mężczyzn oraz egzekucję, podczas której chłopiec strzela im w głowę, a następnie parokrotnie w ciało.

Podczas przesłuchania jeden z pojmanych zeznaje, że jest obywatelem Kazachstanu zrekrutowanym przez rosyjskie służby wywiadowcze (FSB). Jego zadaniem miało być zbliżenie się do jednego z bojowników IS, którego tożsamość nie jest ujawniona w nagraniu.

Drugi mężczyzna mówi, że jest Rosjaninem, pracował niegdyś dla FSB i zlecono mu zabicie członka IS, który również nie zostaje zidentyfikowany.

Obydwaj więźniowie zeznają, że ich zadaniem było też zbieranie w Syrii informacji na temat bojowników Państwa Islamskiego.

Po egzekucji nagranie pokazuje wcześniejsze zdjęcia chłopca, pochodzące z propagandowego wideo IS z roku 2014, w którym zapewnia on, że "chce zabijać niewiernych".

AFP wyjaśnia, że było to nagranie zrobione w obozie szkoleniowym dżihadystów dla dzieci. Chłopiec mówi też w nim, że nazywa się Abdallah i pochodzi z Kazachstanu.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LIBAN, TERRORYZM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • grzess
  13.01.2015 21:42
  Ciekawe co na to zrobią Rosjanie, jeśli to na pewno był Rosjanin.
 • saherb
  14.01.2015 08:55
  To, co teraz się dzieje to dopiero początek. Można sobie wyobrazić, co się będzie działo, gdy te dzieci dorosną...
 • Krzysiek
  14.01.2015 09:29
  Szczerze, mam duży znak zapytania - czy ogniska zapalne, nie są inicjowane przez czynniki zewnętrzne.
  A takie filmiki skrupulatnie przygotowaną propagandówką - "oczyszczającą" a może wręcz zachęcającą aby rosyjską politykę traktować jako pokojową i zachęcającą do współpracy z Rosją (nie pamiętajcie co robiliśmy w Gruzji, Ukrainie itd).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.