Arcybiskup odwiedził rebeliantów

Arcybiskup stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej odwiedził osadzonych w więzieniu przywódców oddziałów Anti-Balaka, które walczyły przeciwko muzułmańskiej Selece.

„Pojednanie zaczyna się budować od małych gestów” – w ten sposób arcybiskup stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej skomentował swe odwiedziny u dwóch przywódców rebeliantów przebywających w więzieniu. W czasie powoli kończącej się wojny domowej kierowali oni oddziałami Anti-Balaka, które walczyły przeciwko muzułmańskiej Selece, a ostatnio zostali aresztowani za nielegalne posiadanie broni.

Odwiedzając ich abp Dieudonné Nzapalainga stwierdził, że przebaczenie i pojednanie trzeba głosić nawet za murami więzienia. Dwaj osadzeni (Emotion Brice Namsio i Rodrigue Ngaïbona) wyznali, że odwiedziny arcybiskupa były dla nich jak spotkanie z zatroskanym ojcem, tym bardziej, że przed nim nikt inny ich nie odwiedził. Abp Nzapalainga już wcześniej spotykał się z przywódcami obu zwaśnionych ugrupowań; w geście pojednania odwiedzał też obozy dla uchodźców.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.