Kościół pomaga ofiarom Boko Haram

„Do kobiet, które padły ofiarą przestępców z Boko Haram, odnosimy się z ogromnym współczuciem i niesiemy im pomoc”.

 Te słowa nigeryjskich biskupów poparte są konkretnymi działaniami Caritas i innych katolickich organizacji charytatywnych.  Pracownicy ONZ oceniają, że spośród 600 kobiet i dziewcząt, wyzwolonych przez wojska nigeryjskie z rąk islamistów, 200 jest w ciąży. Kościół katolicki zapewnia im różnego rodzaju wsparcie psychologiczne, mające pomóc w przezwyciężeniu traumy spowodowanej doznanymi gwałtami. Ponieważ większość z kobiet przebywa w obozach dla uchodźców, dlatego Kościół zaangażowany jest również w organizowanie ich powrotu do normalnego życia.

Nigeryjski episkopat zdecydowanie protestuje przeciw proponowaniu masowych aborcji. Stwierdza, że „byłoby to reagowanie na przemoc jeszcze większą przemocą”. Dzieci są niewinne i nie mogą być karane za religijne zwyrodnienie ich ojców. Biskupi wzywają ofiary gwałtów do wytrwania w wierze w Boga, która pomogła im przeżyć tak trudne doświadczenia.  Kościół będzie organizować adopcję tych dzieci, które zostałyby pozostawione przez własne matki, a także wszystkich sierot, których rodzice zostali zamordowani przez Boko Haram.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.