Nagroda dla prof. Jerzego Buzka

Kapituła nagrody "Człowiek Pojednania", której przewodniczy abp Sławoj Leszek Głódź , ma charakter ekumeniczny i międzyreligijny, a tworzą ją przedstawiciele trzech wyznań chrześcijańskich, judaizmu i islamu.

Nagroda "Człowiek pojednania" jest adresowana do osób, które - jak stwierdza jej statut – "reprezentując różne środowiska, cieszą się szacunkiem ponad podziałami i kierują się szlachetnymi zasadami ogólnie akceptowanymi przez chrześcijan, żydów i muzułmanów".

Uroczystość rozpoczęła się ekumeniczną modlitwą przy kościele św. Mikołaja w Łęgowie, którą poprowadzili wspólnie abp Głódź i bp Marcin Hinz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Wiernym tego Kościoła jest też prof. Jerzy Buzek.

Po odebraniu dyplomu od członków Kapituły oraz statuetki z rąk dzieci z Łęgowa w strojach kaszubskich, wzruszony prof. Buzek pokreślił, że „warto jest żyć w zgodzie z systemem wartości, który budowany jest w Europie od 2000 lat, a wyrasta z pnia judeochrześcijańskiego”. Przyznał też, że „warto mieć w życiu marzenia i warto jest je realizować”. 

«« | « | 1 | » | »»
 • MacBlacker
  07.06.2015 18:54
  ale wazeliniarstwo, tylko ciekawe po co?
  platforma tonie, no chyba że chodzi o uwiarygodnienie Buzka w innym środowisku? Ciekawe jaka mu rolę wyznaczono?
 • Wierzący Bogu
  07.06.2015 23:16
  Jestem mi coraz bardziej przykro, że pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce chwalą tych polityków, którzy kłaniają się na dwie strony (Bogu i mamonie). Dziś w mojej parafii ks. proboszcz po raz kolejny dziękował politykowi, który ostatnio zrezygnował z pełnienia wszystkich funkcji jako poseł, za ... mamonę. To boli, bo ten polityk m.in. wielokrotnie głosował za zabijaniem dzieci nienarodzonych i deprawacją dzieci w szkole.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja