Europa i jej zysk z Ramadanu

Po Bożym Narodzeniu i Wielkanocy to Ramadan jest okresem przynoszącym największe zyski handlowcom w Europie.

Badania dotyczące wpływu tego islamskiego miesiąca postu na ekonomię prowadzone były ostatnio m.in. we Francji i Wielkiej Brytanii, krajach o największej liczbie muzułmanów na Starym Kontynencie. Wynika z nich jasno, że Ramadan napędza konsumpcję, a handlowcy cieszą się, że w martwym okresie między chrześcijańskimi świętami to muzułmanie tłumnie odwiedzają sklepy. Sieci handlowe odpowiadają hojnie na potrzeby tej rosnącej z każdym rokiem grupy klientów serwując m.in. specjalne „promocje na Ramadan”.

Z badań przeprowadzonych na zlecenia dziennika „Daily Mail” wynika, że tylko w tym roku brytyjska gospodarka zarobi na Ramadanie ponad 140 mln euro. Francuscy wyznawcy islamu wydadzą w tym czasie na rodzinne świętowanie ponad 350 mln euro, co przekłada się na średnio ok. 400 euro na statystyczną muzułmańską rodzinę nad Sekwaną. Jest o co zabiegać. W 2013 r. tylko we Francji obroty związane z handlem żywnością przygotowywaną zgodnie z islamskim prawem przekroczyły 5,5 mld euro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.