Ukrzyżowani, bo nie pościli w czasie ramadanu

Egzekucję na niepełnoletnich chłopcach przeprowadzili w Syrii dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego po raz kolejny dokonali egzekucji na dzieciach. W lutym 2015 r. Komitet Praw Dziecka ONZ informował o "kilku przypadkach egzekucji dzieci: ścinania, krzyżowania i palenia żywcem”. Według ustaleń Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, które powołuje się na swoich informatorów w terenie, w czerwcu dżihadyści ukrzyżowali w Syrii dwóch chłopców za nieprzestrzeganie postu w czasie ramadanu.

Do egzekucji doszło najprawdopodobniej w połowie czerwca we wschodniej Syrii, w mieście al-Majadin w prowincji Dajr az-Zaur. Zwłoki dzieci zostały po egzekucji wystawione w centrum miasta na widok publiczny. Jak podaje dziennik "Independent" to mieszkańcy al-Majadin poinformowali  obserwatorium, że chłopcy zostali ukrzyżowani w pobliżu budynku tzw. policji religijnej Państwa Islamskiego.

Na ich szyjach powieszono tabliczki z tekstem mówiącym o tym, że chłopcy nie uszanowali ramadanu. Miało być tam napisane, że nie przestrzegali postu "bez żadnego religijnego usprawiedliwienia". Najprawdopodobniej ktoś zobaczył, że spożywają posiłek w czasie świętego miesiąca, kiedy to muzułmanie poszczą od wschodu do zachodu słońca

Jak wyjaśnił przedstawiciel Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii w rozmowie z dziennikiem "Independent" dzieci nie są zobowiązane do tak radykalnego postu. Podobnie jak kobiety w ciąży, starsi i ludzie w podróży nie są zobowiązane do tego, aby przestrzegać wymagań ramadanu, które obejmują powstrzymywanie się od jedzenia, picia oraz stosunków seksualnych od wschodu do zachodu słońca.

«« | « | 1 | » | »»
 • Nick
  30.06.2015 14:01
  Będą się przyglądać tak długo, aż będzie za późno na jakąkolwiek reakcję. Tak długo aż, dżihadyści zapukają do ich drzwi. Ale wtedy będzie już za późno.
 • Eugeniusz_Pomorze_
  30.06.2015 19:42
  Lewica i media głównego nurtu na całym świecie tak naprawdę domagają się dwóch rzeczy od świata:

  1 - by usunąć krzyże
  2 - i, by zniszczyć Chrześcijaństwo...

  No to: "Smacznego" Lewico i jaśnie oświeceni Panowie dziennikarze...!

 • Siloam
  30.06.2015 19:43
  Jacy "dżihadyści"?! Muzułmanie i koniec!
  Dość powielania nowomowy!
 • ana
  30.06.2015 21:00
  A co słyszymy od hierarchii KK z Watykanu? Słyszymy, że to źli islamiści mordują, a dobrzy muzułmanie nieba by przychylili chrześcijanom. I dlatego trzeba jeszcze więcej spotkań z wyznawcami Allaha, jeszcze więcej przymilania się do nich, przepraszania ich za winy krzyżowców. Wtedy oni ujęci naszą postawą będą mili i może złych islamistów zmitygują.
  Za to głupie myślenie i jeszcze głupsze działanie płacą chrześcijanie w krajach muzułmańskich. Ale co tam. Ważniejsze jest ślepe podążanie za ideologią nierozumnego dialogu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja