Indie: Skatowano 5 kobiet. Za czary

W indyjskim stanie Jharkhand brutalnie skatowano na śmierć pięć kobiet podejrzanych o to, że były "czarownicami". Kobiety wyciągnięto w nocy z ich domków i śmiertelnie pobito, poinformowały 9 sierpnia media w Indiach powołując się na źródła policyjne.

Morderstw dokonano we wsi Kanjiya Maraitoli w pobliżu Rańći, stolicy stanu Jharkhand na wschodzie Indii. W tej wiosce w ostatnim okresie po długiej chorobie zmarło czworo dzieci. Pięć kobiet oskarżono, że swoimi „czarami” spowodowały ich śmierć.

Według mediów indyjskich w Jharkhand jest bardzo popularna wiara w czary i zabobony. Oblicza się, że w całym stanie w ciągu minionego dziesięciolecia zamordowano ponad tysiąc kobiet oskarżonych o czary. Ostatnio, w czerwcu br., w różnych miejscach regionu brutalnie zamordowano cztery rzekome „czarownice”, w tym 70- i 95-latkę.

Wiara w czary jest ciągle popularna również w innych częściach Indii oraz w regionach zamieszkanych przez ludność tubylczą. W niektórych stanach, w tym również w Jharkhand, uchwalono ustawy przeciwko „prześladowaniu rzekomych czarownic”, jednak te przepisy nie są przestrzegane w życiu codziennym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CZARY, MORDERSTWO

 • ANIA
  11.08.2015 19:16
  To nie są żarty takie osoby są nie tylko tam ,ale też w Polsce i są bardzo niebezpieczne.A że trudno im udowodnić to czują się bezkarne, bo Kościołowi ciężko jest zająć się takimi osobami.Oni nie tylko uprawiają magię ,ale są też przy tym wierzące ,tylko na swój sposób.Spytajcie egzorcystów !!! I prawdą jest że są w stanie wysłac człowieka na tamten świat a wcześniej zrujnowac życie.Są to osoby które przy użyciu zaklęć czarów klątw wzywają złe moce nad takim człowiekiem i to działa.To jest ogromny problem i totalnie zignorowany przez Kosciół.Była kiedyś jedna któa potrafiła nawet księdza wykończyć - choc przecież jako Kapłan ma ochronę...!!!Takie osoby należy usuwać z kręgów Kościelnych i to bezpowrotnie,dlatego że życia takiej nie wystarczy by odpokutowac za zło które uczyniła.Poza tym jest też sprawiedliwość Boska która i tak wymierzy swoją sprawiedliwość.Ciekawe że tymi rzeczami zajmują siętylko kobiety o czarnych duszach jak smoła
 • ANIA
  11.08.2015 19:22
  czy szanowna redakcja byłby uprzejma wyswietilc mój głos bardzo wazny w tej sprawie....Juz nie raz pokazaliście że brak wam stronniczości ale żeby aż tak...!!!Bardzo tracicie na tym
 • MAX
  11.08.2015 21:06
  DO ANIA:
  Nie dajmy się zwariować. Nie chcę negować istnienia osób, które w jakiś sposób mogą współpracować ze Złym aby przysporzyć nam kłopotów..... ALE....NIE MA - powtarzam - NIE MA takiej siły, która przewyższy Moc Jezusa. Jeżeli żyjesz Eucharystią i chodzisz z Bogiem za rękę, nic CI nie grozi. Odwagi bracia :)
 • agnostos
  11.08.2015 21:32
  XXI wiek, a ciemnogród się trzyma dobrze...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.