W obozach dla uchodźców chrześcijanie nadal prześladowani

W niemieckich obozach dla uchodźców nadal dochodzi do prześladowania chrześcijan przez muzułmanów. Informuje o tym o. Daniel Irbitis przeor podberlińskiego prawosławnego klasztoru św. Grzegorza, a zarazem członek niemieckiej rady ds. integracji.

Na co dzień pomaga on współwyznawcom z Damaszku. Jego zdaniem skala prześladowań jest tak wielka, że wielu chrześcijańskich uchodźców chce raczej wrócić do pogrążonej w wojnie ojczyzny, niż żyć w takich warunkach.

O sytuacji chrześcijan w obozach dla uchodźców informował już we wrześniu dziennik Die Welt, pisząc, że muzułmanie traktują ich jak zwierzęta i grożą im śmiercią. Teraz o. Daniel napisał o tym w liście do federalnego ministra Petera Altmaiera. Zaznacza on, że chrześcijanie z Syrii, Erytrei i innych krajów doświadczają w niemieckich obozach obelg, prześladowań i przemocy. Niestety nie są to odosobnione przypadki. W najgorszej sytuacji są byli muzułmanie, którzy przyjęli chrzest. Dla mahometan są oni apostatami i nie mają prawa żyć. Dlatego boją się nocować w obozach dla uchodźców i często szukają noclegu w kościele.

W liście do ministra Altmaiera o. Daniel podkreśla, że niemieckie prawo nie powinno stosować taryfy ulgowej względem muzułmanów. Za niedopuszczalny uznaje fakt, że policja nie podejmuje się interwencji w tych sprawach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja