Ajatollah na papieskiej uczelni

Prof. Mahmood Taghisadeh poprowadzi projekt badawczy z zakresu teologii społecznej szyickiej i katolickiej.

Papieski Uniwersytet Laterański będzie miał w kadrze akademickiej ajatollaha. Prof. Mahmood Taghisadeh poprowadzi projekt badawczy z zakresu teologii społecznej szyickiej i katolickiej. Jego obecność na papieskiej uczelni to efekt nawiązanej ostatnio współpracy z uniwersytetem w świętym dla szyitów mieście Qom w Iranie. Zaowocowała ona również wymianą studentów.

Studenci irańscy już gościli na papieskiej uczelni, teraz studenci rzymscy przygotowują się do pobytu w Iranie. W grudniu natomiast odbyła się na Lateranie dyskusja panelowa o miłosierdziu w chrześcijaństwie i islamie.

Jak podkreśla rektor papieskiej uczelni bp Enrico dal Covolo, ta międzyreligijna współpraca wynika z samej natury uniwersytetu. Niezbędne jest bowiem spotkanie z innymi i nawet niemożliwymi do pogodzenia horyzontami kulturowymi. Jeśli tego zabraknie dialog staje się wyłącznie buonistyczną retoryką – podkreśla bp dal Covolo. Jego zdaniem świat zachodni, pomimo deklaracji, nie jest zdolny do takiego dialogu, bo nie zna i nie ceni samego siebie. W konsekwencji myli dialog z uległością kulturową – dodaje rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.