Trzeba większej ochrony uchodźców przed nadużyciami

Międzynarodowa organizacja pomocowa Open Doors bije na alarm w związku ze skalą przemocy, do jakiej dochodzi wobec chrześcijańskich uchodźców w Niemczech.

Wzywa ona do ich większej ochrony, zwłaszcza w obozach, w których większość stanowią muzułmanie.

„Dochodzą do nas głosy o strasznym traktowaniu chrześcijan, dlatego przygotowujemy raport mający zmobilizować polityków do działania – powiedziała Rachel Marsuk, rzeczniczka holenderskiej filii Open Doors. – Otrzymaliśmy szereg kwestionariuszy opisujących szczegółowo, jak uchodźcy chrześcijańscy byli dręczeni psychicznie, maltretowani fizycznie i jak odmawiano im jedzenia”.

Niemcy przyjęły w 2015 r. 1,1 mln uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, z czego ponad 470 tys. otrzymało tam azyl. Media w tym kraju donoszą o gwałtach, pobiciach i kradzieżach, a także o incydentach słownych, do jakich dochodzi względem chrześcijan w ośrodkach dla migrantów. „Politycy zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym nic nie zrobili, by im pomóc i nie chcą słyszeć o takich przypadkach. Nie widzą, że różnice religijne powodują napięcia i prowadzą do prześladowań” – podkreśla Rachel Marsuk. Dodaje, że takie wparcie i pomoc są konieczne, gdyż wielu chrześcijan po prostu boi się o tym mówić.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.