Patriarchat Jerozolimy na ramadan

„Na Bliskim Wschodzie wstrząsanym przemocą błagamy Boga, aby pomógł ludziom szanować się nawzajem, modlić się i okazywać odwagę, tak by nienawiść i niesprawiedliwość nie stały się prawem w naszym regionie, który jest kolebką cywilizacji”.

Słowa te czytamy w życzeniach, które patriarchat łaciński Jerozolimy skierował do muzułmanów z okazji rozpoczętego przez nich przedwczoraj miesiąca ramadanu.

„Nasza myśl  zwraca się ku Syrii, krajowi zdewastowanemu i naznaczonemu zbyt długim już konfliktem – piszą zwierzchnicy rzymskokatolickiej wspólnoty Ziemi Świętej. – Zwraca się też ku Irakowi, gdzie trwa wojna, ku Egiptowi, który usiłuje wyjść z trudnego okresu transformacji politycznej, ku Jordanii i Libanowi, destabilizowanym codziennym napływem uchodźców. Zwraca się wreszcie ku Ziemi Świętej, gdzie stałe nasilanie się przemocy budzi obawy, że konflikt jeszcze się zaostrzy. Popieramy wszelkie inicjatywy polityczne, humanitarne i religijne, by doprowadzić do zamilknięcia broni i zapanowania pokoju na Bliskim Wschodzie” – czytamy w życzeniach patriarchatu łacińskiego Jerozolimy do bliskowschodnich wyznawców islamu, którzy rozpoczęli swój miesiąc postu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.