8 osób spalonych żywcem za bluźnierstwo

Wypowiedzieć miał je 22 sierpnia w stanie Zamfara student politechniki w rozmowie z muzułmańskim kolegą.

Przynajmniej 8 osób zostało spalonych żywcem na północy Nigerii w odwecie za domniemane bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mohametowi. Wypowiedzieć miał je 22 sierpnia w stanie Zamfara student politechniki w rozmowie z muzułmańskim kolegą. Chłopak, najpierw ciężko pobity, w obawie o swoje życie schronił się w domu. Jednak napastnicy podłożyli pod budynek ogień, zabijając jego i siedem innych osób przebywających wewnątrz.

Wszystkie Kościoły chrześcijańskie w tym kraju jednogłośnie potępiły incydent. Upatrują one przyczynę tragedii w istnieniu dwóch porządków prawnych: z jednej strony laickiej konstytucji obowiązującej w całym kraju, a z drugiej szariatu w stanach północnych, zamieszkałych w większości przez muzułmanów. Wskazują także na postępującą islamizację, czego dowodem jest fakt, że wszystkie kluczowe stanowiska w Nigerii piastują wyznawcy proroka. Zdaniem organizacji katolickich taka sytuacja otwiera drogę do prześladowań chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.