Indie: kolejne ataki na chrześcijan

W kraju narasta hinduistyczny nacjonalizm.

W Indiach narasta hinduistyczny nacjonalizm, a wraz z nim nasilają się ataki na chrześcijan. Do poważnych aktów przemocy doszło w stanie Uttar Pradesh, gdzie ostatnie wybory znacząco wygrała Indyjska Partia Ludowa (BJP), czyli ugrupowanie obecnego premiera Narendry Modiego.

Nieznani sprawcy sprofanowali chrześcijański cmentarz w Rajapur. Powyrywali z ziemi i poniszczyli tam nagrobne krzyże, a także same groby. Jednocześnie zaczęto rozpowszechniać pogłoski, że tamtejsi dalitowie siłą zostali zmuszeni do przyjęcia chrześcijaństwa. Budzi to coraz większy niepokój miejscowych wyznawców Chrystusa, którzy podkreślają bezpodstawność tych oskarżeń.

„Zbezczeszczenie grobów rani nasze uczucia religijne i jest wyrazem totalnego braku szacunku dla naszych przodków. Jest to zarazem znak królującej kultury bezkarności, gdy chodzi o działania hinduistycznych bojówek oraz próba zastraszenia naszej niewielkiej wspólnoty” – podkreśla Sajan George kierujący Ogólnoindyjską Radą Chrześcijan. Jako pozbawione wszelkich podstaw określa on również oskarżenia podnoszone przez szefa jednej z hinduistycznych organizacji pod adresem misjonarzy o to, że „przez całe dziesięciolecia oszukiwali oni hinduską młodzież złudnymi obietnicami i zmuszali do porzucania religii ojców”. „Oskarżenia o prozelityzm i zmuszanie siłą ludzi do przyjęcia chrześcijaństwa są fałszywe i pozbawione jakichkolwiek postaw” – podkreśla Georg. Wskazuje zarazem, że Indie są krajem demokratycznym, którego konstytucja gwarantuje wolność wyznania. W tym morzu hinduizmu wspólnota chrześcijańska, to zaledwie 2,3 proc. mieszkańców tego ogromnego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.