Raport o przemocy przeciw ludowi Rohingja

W raporcie zatytłuowanym: „Tragedie, których nigdy nie zapomnimy” opublikowano świadectwa dzieci, które uciekły z Birmy.

„Potrzebne są natychmiastowe działania, aby powstrzymać przemoc w stosunku do ludu Rohingja” – z tym apelem do wspólnoty międzynarodowej zwróciła się organizacja Save the Children. W raporcie zatytułowanym: „Tragedie, których nigdy nie zapomnimy” opublikowano świadectwa dzieci, które uciekły z Birmy. „Prawie każde z nich – mówiła dyrektor Save the Children Helle Thorning-Schmidt – było świadkiem rzeczy, których żadne z dzieci na świecie nigdy nie powinno oglądać. Opowiadali o masakrach, wielokrotnych gwałtach i paleniu żywcem członków ich rodzin”.

Jedna z dziewczynek, mająca 16 lat przyznała, że wraz z dwoma innymi koleżankami została zatrzymana przez żołnierzy, którzy je bili, maltretowali i wielokrotnie gwałcili. Świadectwa innych mówią o cysternach pełnych zamordowanych ludzi, rozkładających się ciał. Wobec tej tragedii – piszą autorzy raportu Save the Children - powinny zostać  użyte wszystkie możliwe środki finansowe i dyplomatyczne, aby położyć kres temu kryzysowi oraz zagwarantować dzieciom ochronę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIRMA, ROHINGJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.