Indonezja: sprofanowano kaplicę

Na Sumatrze muzułmanie żyją w pokoju z chrześcijanami, a tylko niewielkie grupy ekstremistyczne próbują zaburzyć spokojną koegzystencję.

W Palembang na wyspie Sumatra w Indonezji sprofanowano nowowybudowaną kaplicę. Cztery dni po poświęceniu jej przez ordynariusza tamtejszej diecezji, nieznani sprawcy zniszczyli witraż, wnętrze kościoła i paramenty liturgiczne. Policja wciąż poszukuje sprawców.

Kilka dni wcześniej na uroczystości konsekracji kaplicy obecne były lokalne władze, a także liderzy wspólnoty muzułmańskiej, wszystko przebiegało w serdecznej atmosferze – wspomina abp Aloysius Sudarso. Dodaje również, że po tym przykrym doświadczeniu, spotkał się z solidarnością ze strony wielu muzułmanów. Wielu z nich wyraziło dezaprobatę  wobec takich zachowań i zaangażowało się w pomoc przy sprzątaniu kościoła.

Hierarcha zwraca też uwagę, że na Sumatrze muzułmanie, którzy stanowią tam większość, żyją w pokoju z chrześcijanami, a tylko niewielkie grupy ekstremistyczne próbują zaburzyć spokojną koegzystencję.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.