Niemcy: Meczety pod nadzorem

Samorządowcy z leżącego w Zagłębiu Ruhry Recklinghausen mają poważne wątpliwości, co do islamskich lekcji religii i wydawania zezwoleń na budowy kolejnych meczetów.

Muzułmańskie świątynie „to coś zupełnie innego niż kościoły: meczety to centra islamskiej kultury wraz z herbaciarniami, sklepami, szkołami koranicznymi, które są forpocztą islamu politycznego” – stwierdził na łamach pisma „Marl Aktuell & Sonntagsblatt” jeden z polityków Niezależnej Partii Obywatelskiej UBP.

UBP absolutnie nie sprzeciwia się przestrzeniom sakralnym, modlitewnym, ale zwraca uwagę, że w przypadku meczetów to nie jedyne przestrzenie, z jakimi ma się do czynienia.

Wątpliwości samorządowców dotyczą także kwestii tego, kto miałby kształcić nauczycieli islamskiej religii oraz co zwierałyby programy jej nauczania. Istnieje również obawa, że zajmujące się tymi zagadnieniami w Niemczech muzułmańskie organizacje, sterowane będą tak naprawdę z Turcji.

UBP postuluje, by państwo niemieckie sprawowało większy nadzór nad islamskimi lekcjami religii w szkołach, nie oddając ich w ręce zewnętrznych, konserwatywnych grup muzułmańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.