Bezradność młodych chrześcijan, kiedy rozmawiają ze swymi muzułmańskimi rówieśnikami

Na obecnym synodzie pojawiają się już konkretne propozycje. Jedną z nich wysunął przedstawiciel Kościoła we Francji bp Laurent Percerou. Zaproponował on, by w Kościele ustanowić dla młodych oficjalną posługę misyjną na progu dorosłości.

Dla Kościoła byłaby to poważna pomoc w duszpasterstwie, bo są miejsca, do których młodzi docierają najlepiej. Natomiast dla młodych misjonarzy byłaby to okazja do dopełnienia swej formacji w wierze – mówi bp Laurent Percerou.

“Wpadłem na ten pomysł, słuchając młodych. Chcą oni bowiem byśmy uznali ich podmiotowość w Kościele, mówiąc: my jesteśmy Kościołem i przez nas Bóg chce wnieść konkretną łaskę, nie chcemy czekać, aż będziemy po czterdziestce, by wziąć odpowiedzialność za Kościół. Z drugiej strony młodzi chcą pomocy, by mogli wzrastać w wierze. Są świadomi swych braków w formacji. Słyszałem to dziś na synodzie, jak jeden z młodych mówił o zagubieniu, bezradności młodych chrześcijan, kiedy rozmawiają ze swymi muzułmańskimi rówieśnikami, którzy okazują się lepiej uformowani w wierze – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Laurent Percerou. - Może więc warto by ustanawiać taką posługę, roczną czy dwuletnią, bo na więcej nie mogą sobie pozwolić. Aby ci młodzi mogli rzeczywiście działać, być w misji, a zarazem otoczyć ich szczególną opieką duszpasterską, by zarazem mogli wzrastać w wierze, zdobywać formację. Trzeba pamiętać, że u młodych formacja odbywa się głównie przez działanie.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • mjc
  14.10.2018 18:21
  A przepraszam winny tej bezradności jest kto?, ten młody człowiek. Wielka filozofia kupić Biblię i Katechizm i czytać. Kręgi biblijne są w co drugiej parafii, różnych form kształtowania poprzez spotkania,rekolekcje jest tyle że nie sposób je wymienić. Zwykłe 'niezwykłe' koło różańcowe jest wszędzie, a wina oczywiście nie leży we mnie, tylko winny jest Kościół, księża. Bzdura, to zwykłe lenistwo że ktoś jest bezradny.
 • Dziadek
  15.10.2018 09:16
  Już tak wiele osób w tak wielu wątkach udowodniło, że Dremor kłamie i manipuluje a on dalej idzie w zaparte i rozsiewa swoje nieprawdziwe rewelacje. Na szczęście dziś w dobie internetu można takie łgarstwo szybko zweryfikować.
 • MÎCHĀ'Ēl
  15.10.2018 16:51
  DREMOR i inne nicki, którymi się posługujesz - jesteś tak pokrętny jak szelma. Ładnymi słówkami, gładkimi zdaniami i powoływaniem się na chrześcijańskie autorytety złośliwie przeinaczasz, perfidnie kłamiesz, siejesz zamęt i rodzisz zwątpienia. A KYSZ!
 • agust
  19.10.2018 19:49
  Niestety, jest tak, że u muzułmanów, im człowiek starszy tym bardziej jest szanowany. Młode kobiety nie mają prawie żadnych praw, natomiast im starsze tym bardziej poważane i przekazują wiarę i tradycję. U chrześcijan na Zachodzie, by podlizać się młodym, zapomniano o 4 przykazaniu, a rodzice im starsi, tym mniej mają poważania, a przysłowiowa "teściowa" to już jest kimś nie do zniesienia dla synowej czy zięcia. Obowiązujący dogmat jest taki, by opuścić rodziców, a po poradę przyjść do spowiednika, albo poradni rodzinnej. No i mamy jak mamy...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.