Gmina żydowska zwolniła rabina

Po wieloletnich staraniach gmina żydowska w Turynie zwolniła z pracy głównego rabina tego miasta Alberto Somekha. Zarzucano mu od dawna ortodoksję, będącą nie do pogodzenia z klimatem tolerancji i liberalizmu, jaki panuje w liczącej 900 członków społeczności.

Sprawą zajęło się kierownictwo związku Żydów włoskich UCEI, a powołana przez niego specjalna komisja odrzuciła wczoraj odwołanie rabina od decyzji gminy o jego zwolnieniu.

Alberto Somekh, urodzony w Iranie, przybył do Turynu z Mediolanu w 1992 roku. - Surowość, z jaką egzekwował przestrzeganie reguł judaizmu sprawiła, że wiele osób przestało uczęszczać do synagogi - twierdzą członkowie wspólnoty.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JUDAIZM, RABIN, TURYN

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.