Tajlandia: Religijna propozycja rozwiązania konfliktu

W sytuacji, w której brak jest zaufania z obu stron politycznego sporu, a przez ulice Bangkoku przetacza się fala przemocy, być może włączenie się zwierzchników religijnych przyczyniłoby się do pokojowego zażegnania konfliktu w Tajlandii.

Taką propozycję wysunął przewodniczący katolickiego episkopatu tego kraju, abp Louis Chamniern. Starcia między policją i wojskiem a zrewoltowanymi tłumami przeciwników rządu kosztowały życie przynajmniej 25 osób. W znacznej części kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Tajlandzki rząd odrzucił propozycję oenzetowskiej mediacji z ruchem tzw. czerwonych koszul.

Zdaniem abp. Chamnierna ostatnią szansą na uniknięcie wojny domowej może być zaangażowanie się zwierzchników głównych religii Tajlandii: buddystów, chrześcijan i muzułmanów. Spotkali się oni już wcześniej i wspólnie poparli inicjatywy na rzecz dialogu i pojednania. Obecnie, zdaniem przewodniczącego episkopatu, należy skorzystać z ich autorytetu i podjąć wysiłek mediacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.