Papież: dialog katolicko-żydowski potrzebuje szacunku i rozwoju

Dialog jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie i współpracę w budowaniu klimatu nie tylko tolerancji, ale także szacunku między religiami – napisał Papież w przesłaniu, które wręczył członkom Międzynarodowego Katolicko-Żydowskiego Komitetu Łączności. Obradują oni w Rzymie i spotkali się z Franciszkiem na zakończenie audiencji ogólnej.

Papież zwraca w nim uwagę na wspólne bogate dziedzictwo duchowe, które musi być doceniane, rozwijane i szanowane. Dzięki niemu wspólnoty te wzrastają we wspólnym braterstwie i zaangażowaniu na rzecz innych. Docenia również podjętą tematykę mającą na celu walkę z antysemityzmem, ale także troskę o prześladowanych chrześcijan. „Naszą siłą jest łagodna moc spotkania, a nie ekstremizm pojawiający się dzisiaj w pewnych kręgach, co prowadzi jedynie do konfliktu – napisał Papież. - Nigdy nie błądzimy, szukając. Pismo Święte wskazuje, że «W sercu knujących zło - podstęp, a u doradzających pokój - radość»” (Prz 12, 20).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.