Pakistan: Ustawa o bluźnierstwie

Nie ustają wysiłki na rzecz zniesienia w Pakistanie tzw. ustawy o bluźnierstwie. Jest ona tam głównym narzędziem prawnym dyskryminacji innowierców przez muzułmańską większość oraz sposobem na załatwianie prywatnych porachunków.

Za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi bądź za sprofanowanie Koranu grozi nawet kara śmierci wymierzana często w formie linczu. Oblicza się, że ofiarą tego zapisu, od czasu wprowadzenia go w życie w 1986 r., padło około tysiąca pakistańskich chrześcijan, nie wyłączając kilkuletnich dzieci.

Starania o zmianę tego stanu rzeczy podejmują od lat miejscowe wspólnoty chrześcijańskie. Międzynarodowego wsparcia postanowił im udzielić francuski oddział Pomocy Kościołowi w Potrzebie inicjując zbieranie podpisów pod petycją na rzecz obalenia ustawy o bluźnierstwie. Towarzyszy temu kampania modlitwy za ofiary tego niesprawiedliwego prawa. W ciągu trzech dni udało się zebrać trzy tysiące podpisów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.