Włochy: 164 meczety, 161 imamów

Mieszkający we Włoszech muzułmanie, głównie imigranci, dysponują 164 meczetami i 222 miejscami kultu. Posiadają także 120 ośrodków kultury i 275 stowarzyszeń. Informacje na ten temat przynosi raport Fundacji ICSA.

Jak się podkreśla, jedynie meczety w Rzymie (największy w Europie) i w Mediolanie odpowiadają islamskim kanonom architektonicznym. Pozostałe to dostosowane do potrzeb kultu zabudowania, które miały wcześniej inne przeznaczenie, głównie garaże i hale przemysłowe.

W miejscach kultu jest 161 imamów, a w meczetach dalszych 110. Bardzo często, jak podkreślają autorzy raportu, są to osoby nie posiadające żadnego religijnego przygotowania, a niektóre jawnie wyznają fundamentalistyczne poglądy. W latach 2003-2009 wydalono z terenu Włoch 10 takich „improwizowanych” imamów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.