Indie: Nie będzie wołowiny na Igrzyskach

Wołowina nie będzie podawana podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów, które odbędą się w październku w Delhi - potwierdzili organizatorzy imprezy. W Indiach krowa jest zwierzęciem świętym i większość Hindusów nie je wołowiny.

W wielu stanach Indii rzeź tych zwierząt jest zakazana.

"Podjęliśmy tę decyzję kilka tygodni temu i jednocześnie poinformowaliśmy o tym naszych kontrahentów" - napisał przewodniczący komitetu organizacyjnego igrzysk Suresh Kalmadi.

Główna partia opozycyjna, grupująca nacjonalistów indyjskich, Bharatiya Janata Party (BJP) już w styczniu wysłała do organizatorów zawodów list z wezwaniem do wprowadzenia zakazu serwowania dań z mięsem wołowym.

Stolica Indii przygotowuje się do przyjęcia ponad 100 000 gości imprezy, która ma być okazją do zaprezentowania się Delhi całemu światu.

Szanowanie miejscowych tradycji kulinarnych nie jest czymś nowym w sporcie światowym. Na przykład goście Igrzysk Azjatyckich 2007 w Katarze musieli wyrzec się przywozu do muzułmańskiego emiratu wieprzowiny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPORT, WOŁOWINA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.