"Projekt" Zachodu zdemaskowany

Jeden z wpływowych saudyjskich teologów muzułmańskich – Jusuf al-Ahamad ostro skrytykował zatrudnianie kobiet na stanowiskach kasjerów w centrach handlowych.

Jego zdaniem, praktyka taka oznacza „rozszerzanie się wpływów zachodnich i podważanie fundamentów społeczeństwa islamskiego” w Arabii Saudyjskiej.

Po spotkaniu z kilkoma kasjerkami w kompleksie handlowym szejk wydał fatwę (orzeczenie teologiczne), która stwierdza m.in.: „[Zatrudniane kobiet jako kasjerek] jest zakazane, stanowi bowiem część projektu, który Zachód usiłuje narzucić naszemu społeczeństwu”.

Oburzony teolog oświadczył ponadto, że rozmawiał już z organizatorami „projektu” przyjmowania do pracy przy kasach kobiet, ale jego protesty nie spotkały się z oczekiwanym przezeń zrozumieniem. Obecnie al-Ahmad jest przekonany, że „projekt” ten finansują Stany Zjednoczone.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.