Modlitwa o Pokój w Asyżu

Benedykt XVI zapowiedział, że w październiku uda się wraz z chrześcijanami innych wyznań oraz przedstawicielami innych religii do Asyżu z okazji 25. rocznicy Światowego Dnia Modlitw o Pokój, jaki miał miejsce w mieście świętego Franciszka z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 roku.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” z wiernymi zebranymi na placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty oświadczył, iż pragnie w ten sposób przypomnieć historyczny gest Jana Pawła II i ponowić zaangażowanie wyznawców wszystkich religii, by przeżywali swą wiarę jako służbę sprawie pokoju.

„Ten, kto zmierza ku Bogu nie może nie przekazywać pokoju, ten kto buduje pokój nie może nie zbliżać się ku Bogu” – stwierdził papież. Ojciec Święty prosił wiernych o modlitwę w tej intencji.

Wyraził też wdzięczność wszystkim, którzy minionej nocy modlili się w intencji pokoju na placu św. Piotra.

Papież zwrócił się też do przybyłych na modlitwę Polaków. „Wam obecnym tu w Rzymie, waszym rodakom w kraju i za granicą, życzę błogosławionego Nowego Roku. Niech spełnią się nadzieje i dobre plany, jakie w nim pokładamy. Proszę Maryję, Świętą Bożą Rodzicielkę, by uprosiła pokój dla świata, by otaczała was swoją opieką i wam przewodziła” – powiedział Benedykt XVI po polsku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama