Islamiści podpalili dwa kościoły

Setki islamskich ekstremistów, domagających się kary śmierci dla chrześcijanina uznanego za winnego znieważenia islamu, starły się we wtorek na wyspie Jawa z policją i podpaliły dwa chrześcijańskie kościoły oraz ograbiły trzeci - podała indonezyjska policja.

Islamiści, niezadowoleni z tego, że 58-letni mężczyzna został skazany tylko na pięć lat więzienia za dystrybucję książek i ulotek "szerzących nienawiść do islamu", szturmowały też gmach sądu. Policja oddała strzały ostrzegawcze, by rozpędzić tłum.

W niedzielę również na Jawie około tysiąca ludzi, z których część była uzbrojona w maczety, przy biernej postawie policji nie dopuściła do zorganizowanego w prywatnym domu spotkania muzułmańskiej sekty Ahmadija. Trzech członków tej sekty, w tym dwóch braci, zostało zabitych.

Nagranie wideo przedstawiające te zajścia zostało opublikowane w poniedziałek przez indonezyjskie media. Prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono oświadczył, iż jest "głęboko zaniepokojony" tymi atakami, do których doszło w przeddzień rozpoczęcia "tygodnia harmonii między religiami".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.