Moskwa gospodarzem europejskiego spotkania międzyreligijnego

Po raz pierwszy w Moskwie odbędzie się posiedzenie Europejskiej Rady Zwierzchników Religijnych. Na zaproszenie patriarchatu moskiewskiego w dniach 21-23 czerwca uczestnicy międzyreligijnego forum obradować będą na temat „Prawa człowieka i tradycyjne wartości w Europie”.

  thisisbossi / CC 2.0 Moskwa
Europejska Rada zwierzchników religijnych jest jednym z czterech międzyreligijnych organów Światowej Konferencji Religii dla Pokoju. W skład Rady wchodzą zwierzchnicy religijni Europy: żydzi, chrześcijanie, muzułmanie. Przewidziany jest również udział przedstawicieli innych tradycyjnych religii obecnych w Europie.

Światowa Konferencja Religie dla Pokoju powstała w Oslo w 2002 r. i liczy 45 członków. Europejska Rada Zwierzchników Religijnych kieruje się zasadami szacunku dla ludzkiej godności i prawa do życia w pokoju. Wychodząc z powyższych przesłanek, uczestnicy Rady wzięli na siebie obowiązek współpracy w sferze zapobiegania konfliktom i współdziałania na rzecz pokojowego współistnienia wspólnot religijnych. Członkowie Rady stosują zasadę szacunku i akceptacji wzajemnych różnic.

W moskiewskim forum Rady oczekiwany jest udział przedstawicieli patriarchatu moskiewskiego i Międzyreligijnej Rady Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.