Potrzeba świadków prawdy

Benedykt XVI prosi Boga, by pozwolił nam pogłębić przyjaźń między chrześcijanami a żydami zarówno w samym Rzymie, jak na całym świecie.

„Niech wzrasta w nas wszystkich wola krzewienia sprawiedliwości i pokoju w świecie tak bardzo potrzebującym autentycznych świadków prawdy”.

Życzenia tej treści skierował Papież do głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segniego i jego wspólnoty religijnej z okazji rozpoczynającej się dzisiaj serii żydowskich świąt.

Wyznawcy judaizmu obchodzą właśnie Rosz ha-Szana, czyli Nowy Rok – według rabinistycznych obliczeń 5772. od stworzenia świata. Za dziesięć dni w żydowskim kalendarzu przypada Jom Kippur – dzień pokuty i ścisłego postu, a pięć dni później rozpoczyna się trwające całą oktawę Święto Namiotów – Sukkot.

Benedykt XVI prosi Boga, by pozwolił nam pogłębić przyjaźń między chrześcijanami a żydami zarówno w samym Rzymie, jak na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.