Katolicy i żydzi potępiają słowa hollywoodzkiej aktorki

Przedstawiciele organizacji katolickich i żydowskich wyrazili oburzenie słowami aktorki Susan Sarandon, która publicznie użyła wobec Benedykta XVI określeń obraźliwych.

Szef Ligi Katolickiej Bill Donohue nazwał komentarz znanej ze swych lewicowych poglądów aktorki „nieprzyzwoitym”, a żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu wezwała artystkę do przeproszenia katolików za „głęboko obrażające uwagi”.

Podczas wywiadu na festiwalu filmowym na Long Island Sarandon nawiązała do filmu z 1995 roku „Przed egzekucją”, gdzie zagrała rolę nagrodzoną Oscarem.

Książkę, na której oparty był film, wysłać miała wtedy papieżowi. Precyzując powiedziała. „Temu przedostatniemu, a nie temu naziście, którego mamy teraz”.

Sarandon należy do artystów określanych „lewicowym skrzydłem” Hollywoodu. Bardzo chętnie atakują oni Kościół i wspierają finansowo organizacje i polityków o przekonaniach proaborcyjnych.

Sarandon dała się poznać m.in. jako zdeklarowana przeciwniczka George'a W. Busha za jego postawę w obronie życia.

«« | « | 1 | » | »»
 • piotrm
  21.10.2011 13:44
  Można się zadumać - żyjemy naprawdę w czasach ostatecznych. "...żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu wezwała artystkę do przeproszenia katolików"

  Solidarność? Dialog? Współodczuwanie? A może po prostu taka cywilna odwaga - że jeśli kogoś krzywdzą, to stajemy w jego obronie, nawet gdy nie jest z naszego kręgu.

  Shalom!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.