Chiny: Mnich podpalił się w proteście

Nastoletni mnich tybetański podpalił się w proteście przeciwko dławieniu przez Pekin praktyk buddyjskich w Tybecie - poinformowała w poniedziałek organizacja Free Tibet z siedzibą w Londynie.

17- lub 18-letni mnich pochodzi z klasztoru Kirti w Abie w prowincji Syczuan przy granicy z Tybetem. Policja ugasiła płomienie, ale jego stan nie jest znany.

Mnich Kalsang ze zdjęciem dalajlamy zaczął wykrzykiwać apele o prawa religijne i wolność w Tybecie, po czym podpalił się na targu warzywnym w Abie.

"Widać, że coraz więcej Tybetańczyków uważa, że tylko w ten sposób mogą zostać wysłuchani" - napisała w oświadczeniu dyrektorka Free Tibet Stephanie Bridgen.

Według organizacji Free Tibet, jest to już 5. samopodpalenie w tym roku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.