Papież o poprzedniku i spotkaniu w Asyżu

Przemawiając w niedzielę do tysięcy wiernych na placu św. Piotra Benedykt XVI nawiązał do wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II. Papież mówił też o uroczystościach w Asyżu w czwartek, w ćwierćwiecze historycznego spotkania z inicjatywy jego poprzednika.

Po mszy kanonizacyjnej, podczas której świętymi ogłoszono hiszpańską zakonnicę i dwóch duchownych z Włoch, Benedykt XVI powiedział w południe po polsku: "Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Wczoraj wraz z diecezją rzymską i Kościołem w Polsce wspominaliśmy w liturgii błogosławionego Jana Pawła II, a dziś zechcieliście wziąć udział w kanonizacji trzech nowych świętych".

"Ich opiece zawierzam was i wasze rodziny" - dodał.

Po włosku papież dodał: "Wstawiennictwu Matki Bożej powierzamy Dzień Refleksji, Dialogu i Modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie; pielgrzymkę do Asyżu w 25. rocznicę dnia, ogłoszonego przez błogosławionego Jana Pawła II". Benedykt XVI spotka się w czwartek w Asyżu z przedstawicielami wszystkich religii i wyznań z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.