Około 30 laureatów Nagrody Nobla zaapelowało do papieża Franciszka, Dalaj Lamy i innych zwierzchników religijnych, aby u progu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu przypomnieli o potrzebie pokoju na świecie. „Niech miliardy ludzi, którzy będą oglądać igrzyska, przyłączą się do Was i wzywają do pokoju” – zacytowała ich apel włoska gazeta „Il Messaggero”.
Nawrócony francuski rabin opowiedział wrocławianom niezwykłą historię swojego życia. Od jarmułki do krzyża.
Parlament Gambii odrzucił w poniedziałek projekt ustawy mającej na celu uchylenie obowiązującego od 2015 r. zakazu okaleczania żeńskich narządów płciowych (klitoridektomia).
Trzydzieści lat po powrocie do Bangladeszu jezuici otwierają nowicjat w tym muzułmańskim kraju, w którym chrześcijanie stanowią niewielką mniejszość. Chcą przez to obudzić większą liczbę powołań a także pozwolić nowicjuszom odbyć początkową formację w lokalnej kulturze i tubylczych językach.
Temu, jak chrześcijanie i muzułmanie mogą służyć braterstwu w podzielonym świecie poświęcone jest III Śródziemnomorskie Spotkanie Teologiczne. Odbywa się on w Chorwacji i po raz pierwszy uczestniczą w nim młodzi naukowcy muzułmańscy. Organizatorzy podkreślają, że dialog między obu tymi religiami zarówno w rejonie śródziemnomorskim, jak i w całej Europie jest dziś absolutnie niezbędny.
Przywódcy religijni reprezentujący tradycje Dalekiego Wschodu dołączyli do sygnatariuszy rzymskiego apelu o etyczny rozwój sztucznej inteligencji Rome Call for AI Ethics.
W Kenii powraca do sądu sprawa samozwańczego pastora Paula Nthenge Mackenzie, przywódcy sekty, która doprowadziła setki wyznawców do śmierci głodowej „aby spotkać Jezusa”.
Centralne sanktuarium islamu Al Kaaba w Mekce otrzymała nową ozdobę. Jak podała saudyjska gazeta „Arab News”, w niedzielę około 200 rzemieślników i techników zamocowało draperię z brokatu o wysokości 14 metrów i wadze 1350 kilogramów. Jako element dekoracyjny w jedwabną tkaninę wpleciono 120 kilogramów złotej nici i 100 kilogramów srebra, aby stworzyć ozdoby i napisy, które w sumie ważą tonę.
Chociaż wielożeństwo w Tadżykistanie nie jest oficjalnie dozwolone, to w istocie władze coraz częściej patrzą na to przez palce.
Obywatel Armenii odsiedzi 10 lat w irańskim więzieniu za to, że miał się dopuścić propagowania chrześcijaństwa.